+48 730 129 140 michal@sped-id.pl

Coraz więcej polskich producentów i hodowców roślin interesuje się zagadnieniem związanym z paszportowaniem roślin. Wynika to z nowych wymogów prawa europejskiego i rady UE. Jeżeli zależy ci na tym, aby tanio przygotować paszporty dla roślin, koniecznie skontaktuj się z naszym specjalistą.

  1. Kto musi mieć paszporty dla roślin?
  2. W jaki sposób znakować rośliny?
  3. Prosty sposób paszportowania roślin

Pomoże on w wyborze takich drukarek do paszportów roślin, które spełniają nowe przepisy i pozwolą ci samodzielnie drukować paszporty.

Kto musi mieć paszporty dla roślin?

Obowiązujące od połowy grudnia 2019 roku nowe przepisy Unii Europejskiej to tak naprawdę nowe prawo roślin. Dotyczy ono produkcji roślin oraz obrotu nimi (jak również produktów roślinnych). Chociaż użytkownikom ostatecznym paszporty roślin mogą się wydawać niepotrzebne, to dzięki nim będzie można zminimalizować ryzyko wprowadzenia szkodliwych organizmów roślinnych do UE z państw trzecich. Paszporty dla roślin będą niezbędne, jeżeli na przykład hodowca będzie chciał je sprzedać sadownikowi. Ten ostatni zyska wówczas pewność, że zakupione rośliny pochodzą z kontrolowanej uprawy.

W jaki sposób znakować rośliny?

Sposobów na znakowanie roślin jest wiele, jednak najtańszym rozwiązaniem są paszporty przygotowywane na drukarkach etykiet. Możesz je znaleźć w naszej ofercie, gdyż w branży znakowania i automatycznej identyfikacji działamy już od wielu lat i doskonale wiemy, które drukarki sprawdzą się do roślin i pozwolą przygotować etykiety zawierające potrzebne informacje. Sprawę ułatwia również fakt, że paszporty roślin zostały ujednolicone. Możesz więc łatwo znaleźć gotowe wzory, a następnie przygotować paszporty zgodnie z nowymi przepisami.

Prosty sposób paszportowania roślin

Jak widzisz w celu spełnienia wymogów nowego rozporządzenia, nie trzeba ponosić wysokich kosztów. Dodatkowo drukarki do etykiet i znakowania roślin charakteryzują się dużą niezawodnością. Taka inwestycja posłuży ci więc przez wiele lat. W każdym momencie korzystania z drukarki będziesz mógł zgłosić się do nas lub do naszego zaprzyjaźnionego serwisu drukarek Zebra, a wówczas uzyskasz szybkie wsparcie na temat tego, jak znakować produkty roślinne oraz co zrobić, aby drukarka działała bez żadnych problemów. Nasi doradcy przez cały czas czekają na twoją wiadomość, więc w razie dodatkowych pytań już teraz możesz się z nimi skontaktować. Nawet jeżeli nie potrzebujesz pomocy do wydawania paszportów roślin, zawsze będą mogli zaproponować ci taśmy, kalki lub etykiety w przystępnych cenach.