+48 730 129 140 michal@sped-id.pl

Transportowanie roślin przeznaczonych do sadzenia wymaga posiadania paszportu rośliny, który może mieć postać nadruku lub etykiety. Na szczęście nasza firma specjalizuje się w paszportowaniu roślin i oferujemy nowoczesne drukarki do nadruków i etykietowania.

  1. Paszporty roślin Unia Europejska
  2. Wzór na paszport rośliny

Dodatkowo wszystkim klientom udzielamy niezbędnego wsparcia w procesie przygotowywania paszportów. Jeżeli natomiast chcesz samodzielnie przygotować taki dokument, poniżej zebraliśmy informacje na temat tego, jak powinien wyglądać paszport rośliny, aby był zgodny z nowymi przepisami.

Paszporty roślin Unia Europejska

Wszystkie rośliny, które znajdują się w obrocie rynku Unii Europejskiej lub są na niego wprowadzane, potrzebują paszportu rośliny. Może on mieć jedną z dwóch form:

– nadrukowany paszport rośliny
– etykieta zawierająca paszport roślin

Drukarki i materiały eksploatacyjne (a więc między innymi etykiety i kalki do drukarek etykiet) możesz u nas zamówić po najlepszych cenach. Jeżeli natomiast nie chcesz inwestować w sprzęt lub nie masz miejsca, aby postawić w swojej firmie drukarki, znakowanie możesz zlecić nam. Dzięki temu, że posiadamy nowe przemysłowe drukarki do etykiet, możemy zagwarantować krótkie terminy dostaw. Dotyczy to wszystkich materiałów i obejmuje również gotowe etykiety. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o materiały, które są wykorzystywane w kategorii ochrony roślin oraz nasiennictwa.

Wzór na paszport rośliny

Nie ma znaczenia, czy chcesz samodzielnie przygotowywać paszporty, czy wolisz zamówić je u nas. Istotne jest, aby były zgodne z przepisami. Sprawdź więc, jak powinien wyglądać paszport rośliny, który jest zgodny z prawem i zawiera niezbędne informacje. Tylko takie znakowanie paszportów roślin ma sens i da ci pewność, że twoja firma będzie działała zgodnie z przepisami UE.

Wzór paszportu roślin prezentuje się następująco: wszystkie informacje powinny być umieszczone jako etykieta lub nadruk w formacie kwadratu / prostokąta. Można go podzielić na dwie części. Po lewej stronie (zaczynając od góry) muszą znaleźć się następujące informacje:

– flaga Unii Europejskiej,
– nazwa botaniczna (określająca rodzaj lub gatunek),
– twój indywidualny numer, który otrzymałeś w ramach autoryzacji.

Prawa część paszportu rośliny (zaczynając od góry) powinna natomiast zawierać:

– napis Paszport rośliny,
– kod identyfikacyjny (może to być również numer danej partii),
– dwuliterowy kod określający kraj pochodzenia rośliny.

Jak widzisz, stworzenie prawidłowego dokumentu nie jest wcale trudne. W dodatku samo znakowanie paszportów roślin może być proste i tanie, jeżeli tylko wybierzesz nasze rozwiązanie. Trwała etykieta lub dane nadrukowane bezpośrednio na doniczce to świetny wybór, jeżeli twoja branża to produkcja roślin lub handel tym asortymentem.